My Blog

opel grandland alınır mı

Opel Grandland Alınır mı?

Opel Grandland alınır mı sorusu Opel’in SUV modelleri arasında en iddialısı olan Grandland’ı almak isteyenler tarafından merak ediliyor. 2017 yılında Opel Grandland X olarak ilk kez piyasaya çıkan ve 2022’de adındaki X takısını atarak sadece Grandland olarak yoluna devam eden modelin SUV modeller arasında dikkat çekici özellikleri bulunuyor.

Opel Grandland Tercih Edilir mi?

Opel Grandland özellikleri itibariyle SUV modeller arasında dikkat çekiyor. C segmentinde yer alan modelin dört çekerli versiyonun da olması zorlu koşullarda bile sürücüye istediği performansı vermesini sağlıyor.

1,2 litre benzinli ve 1,5 litre dizel motorlu olarak iki seçeneğe sahip olan Opel Grandland 2022 öncelikle tasarımında daha keskin ve gücünü yansıtacak özellikler içeriyor. Dış tasarımında keskin hatlar sportif çizgiler ile yumuşatılırken LED farlar da dikkat çekiyor. Farklı jant seçeneklerine sahip olan model jant görünümleriyle de dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor.

Grandland yorum kısmına bakıldığında ise kullanıcıların bazı konularda en azından 2020 ve 2021 modellerinde rahatsız olduğu görülüyor. Araç manevra sırasında yana yatmıyor ve keyifli bir sürüş vaat ediyor. Ancak yoldaki tümsekler aracın içinden hissedilebiliyor.

Opel Grandland Neler Sunuyor? Araziye uygun olması için sert amortisör kullanıldığından şehir içinde bu özelliği sürücü ve yolcularda biraz yorgunluk oluşturabiliyor. Son iki yıldaki versiyonlarında olduğu gibi 2022 modelinde de şerit takip, adaptive cruise, koltuk soğutma ve ısıtma gibi standart özellikler bulunuyor. Ancak otomatik park özelliği 2022 modelinde de eklenmemiş durumda.

Opel Grandland yakıt tüketimi açısından da benzeri modeller ile yakınlık gösteriyor. Şehir içi kullanım ortalama 6 litre civarında bulunuyor. Şehir dışında ise bu tüketim 5,7 litre civarında oluyor. Bu açıdan yakıt tüketimi olarak ekstra bir tasarruf sunmuyor ancak 1,2 motor olması benzinli versiyonda yakıt tüketimi açısından kısmen de olsa avantaj sağlamayı başarıyor.

Grandland fiyat olarak da benzeri araçlar ile ne yazık ki aynı seviyelerde ya da daha yukarıda. Aynı durum Opel Grandland ikinci el seçeneklerinde de görülüyor. Opel Grandland Alınır mı? Yine de şehir içi ve şehir dışında konforlu SUV kullanmak isteyenler tarafından tercih edilecek bir model olarak öne çıkıyor.

Opel Grandland alınır mı sorusu Opel’in SUV modelleri arasında en iddialısı olan Grandland’ı almak isteyenler tarafından merak ediliyor. 2017 yılında Opel Grandland X olarak ilk kez piyasaya çıkan ve 2022’de adındaki X takısını atarak sadece Grandland olarak yoluna devam eden…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir