My Blog

Opel Grandland ve Citroen C5 Aircross

Opel Grandland ve Citroen C5 Aircross

Opel Grandland ve Citroen C5 Aircross karşılaştırması benzer özelliklere sahip iki SUV modeli için kıyasıya bir mücadeleyi beraberinde getiriyor. Birbirine çok benzeyen özellikler taşıyan bu iki SUV arasında neredeyse başa baş bir mücadele görülüyor.

Opel Grandland ve C5 Aircross

Opel Grandland 2022 modeli ile birlikte SUV alanında önemli bir atılım göstermiş durumda. Özellikle şehir içi SUV kullanmayı sevenler için Grandland modeli önemli avantajlar içeriyor. Fransız marka otomobiller arasında lider durumda olan Citroen de C5 Aircross modeliyle yine şehir içi kullanımda öne çıkıyor.

Grandland ve C5 Aircross arasında esasında pek çok benzerlik bulunuyor. Ancak dizel tercihi olarak Grandland için 1,5 cc motor bulunabilirken Aircross da bu 1,2 motor oluyor. Aynı zamanda silindir adedi de 4 olarak C5’ten daha fazla.

Opel Grandland ve Hyundai Tuscon Performans verilerine bakıldığında ise 1,5 Dizel Grandland azami devir olarak C5’in biraz gerisinde kalıyor. 3759 azami devir ile Grandland, 5500 azami devir gösteren C5’in bu bakımdan gerisinde. Fakat tork açısından bakıldığında 300 nm tork ile yaklaşık 70 nm kadar C5’in önüne geçmeyi başarıyor.

Beygir gücü ise Opel Grandland ve C5 karşılaştırmasında benzerlik gösteriyor. İki aracın da beygir gücü 130 hp gücünde. Hızlanmaları da buna paralel olarak benzerlik gösteriyor. Grandland hızlanma olarak 100 kilometreye 10,5 saniyede çıkarken C5 Aircross ise 10,3 saniyede ulaşabiliyor. Aynı şekilde maksimum hız verileri de iki aracın benzerlik gösteriyor. Grandland hız açısından 192 km/s verilerine, C5 ise 193 km/s verilerine sahip.

Birbirine Yakın Benzerlikler

Citroen C5 Aircross ve Opel Grandland yorum açısından da kullanıcıların beklentilerini karşılıyor. İç tasarım ve konfor detayları açısından bakıldığında iki modelin yakın özellikleri öne çıkardığı fark ediliyor. Hatta C5 Aircross ve Grandland iç tasarım açısından da benzerlik taşıyor. Ancak Grandland 2022 modeliyle Pure tasarımı iç kabinde kullanıyor ve böylece daha kullanıcı odaklı bir tasarım geliştirilmiş durumda.

Sonuç olarak C5 Aircross ve Opel Grandland sahibinden yorumları da değerlendirildiğinde iki modelin benzer özellikler taşıdığı, yakıt tüketimi, hızlanma ve motor performansı olarak yakın oldukları görülüyor. Tercih ise tamamen kişisel zevklere kalıyor.

Opel Grandland ve Citroen C5 Aircross karşılaştırması benzer özelliklere sahip iki SUV modeli için kıyasıya bir mücadeleyi beraberinde getiriyor. Birbirine çok benzeyen özellikler taşıyan bu iki SUV arasında neredeyse başa baş bir mücadele görülüyor. Opel Grandland ve C5 Aircross Opel…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir