My Blog

Opel Grandland ve Fiat Egea

Opel Grandland ve Fiat Egea

Opel Grandland ve Fiat Egea Opel Grandland 2022 modeli ile birlikte SUV segmentindeki araçlar için güçlü bir alternatif olarak öne çıkıyor. Bunun yanında Fiat’ın Egea Cross modeli ise uygun fiyatı ile cezbediyor. Aralarında güncel fiyat bazında yaklaşık 400 bin TL fark olduğu için iki modelin karşılaştırmasını yapmak SUV tercihi yapacaklar için yararlı olacaktır.

Grandland ve Fiat Egea

Opel Grandland 2020 modelinden beri yenilikleri ile SUV tercih edecekler için önemli bir model olarak öne çıkmayı başarıyor. Bunun yanında Fiat da Egea Cross modeliyle birlikte SUV talep edeceklere beklentilerini sunmak için yanıt veriyor. Özellikle iki model arasındaki fiyat farkının fazla olması iki model arasında karşılaştırma yapmayı zorunlu kılıyor.

Opel Grandland motor seçeneklerinde 1,2 benzinli modelinde 1199 cc silindir hacmine sahip. Egea Cross ise 1368 cc ile öne çıkıyor. Silindir adedi Grandland için 3 iken Egea tarafında ise 4 adet olarak belirlendi.

Opel Grandland Kullanıcı Yorumları Performans açısından ise Grandland’da kullanılan turbo kompresör kendisini gösteriyor. Azami tork olarak 230 nm değer sunarken Egea tarafında bu değer 127 nm olarak öne çıkıyor. Diğer yandan beygir gücü açısından da iki model arasında bariz fark görülüyor. Grandland 130 hp, Egea ise 95 hp ile yetiniyor. Grandland hızlanma açısından da 100 kilometreye 10,3 saniyede, Egea Cross ise 12,9 saniyede çıkıyor.

Opel Grandland vites seçeneği olarak sadece otomatik şanzımana sahip. Egea Cross da ise düz vites seçeneği de yer alıyor. Yakıt tüketimlerinde ise şehir içi değerler benzerlik taşıyor. Şehir içi yakıt tüketiminde ortalama değerler 7,9 LT olarak ölçülmüş durumda. Şehir dışı yakıt tüketimi ise Grandland için 5,4 lt, Egea Cross için ise 4,5 lt değerlerinde.

Fiyat Farkına Değer mi?

Güncel Opel Grandland fiyatı 1,2 model için 900 bin TL olarak belirlenmiş durumda. Fiat Egea Cross ise 459 bin TL’den satılıyor. Bu durumda da aradaki fiyat farkı Grandland tarafında daha yüksek güvenlik, konfor ve sürücü deneyimi olarak beliriyor. Opel Grandland ve Fiat Egea Örneğin otomatik şerit takip, sürücü kontrolü, canlı algılama gibi özellikler Egea’da bulunmuyor.

Opel Grandland ve Fiat Egea Opel Grandland 2022 modeli ile birlikte SUV segmentindeki araçlar için güçlü bir alternatif olarak öne çıkıyor. Bunun yanında Fiat’ın Egea Cross modeli ise uygun fiyatı ile cezbediyor. Aralarında güncel fiyat bazında yaklaşık 400 bin TL…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir