My Blog

Opel Grandland ve Ford Puma

Opel Grandland ve Ford Puma

İki Performans Aracı Opel Grandland ve Ford Puma

Opel Grandland ve Ford Puma İki performans aracı olarak SUV segmentinde öne çıkan Opel Grandland SUV tercih edecekler için güçlü rakipler olarak beliriyor. Güçlü yapıları, tasarımları ve günümüz beklentilerini karşılayan özellikleriyle dikkat çeken bu iki model tercih yapmayı güçleştiriyor.

Opel Grandland ve Ford Puma: Hangisi Daha İyi?

Opel Grandland X modelinden itibaren Opel’in SUV segmentinde en önemli model olarak öne çıkıyor. Özellikle 2022 itibariyle ismindeki X takısından da kurtulup sadece Grandland olarak anılan modelde, günümüz beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak detaylar bulunuyor. Aynı şekilde Ford’un SUV kategorisinde iddialı modeli olarak tercih edilen ve görünüşüyle de beğeni kazanan Puma modeli SUV severlere hitap etmeyi başarıyor.

Opel Grandland teknik özellikleri bakımından Puma ile benzer özellikler gösteriyor. Ancak motor hacimleri olarak farklılıklar göze çarpıyor. Grandland en düşük 1,2 motora sahipken Puma için 1,0 Eco motor bulunuyor. Bu da silindir hacmini etkiliyor. Motor kısmında ise iki model de aynı motoru; turbo kompresör motoru tercih etmiş durumda. Bu da performans olarak aslında aynı özelliklerin yakalandığını gösteriyor.

Azami devir olarak Grandland 5500 devir, Puma ise 6000 devir sunuyor. Tork açısından ise Grandland 230 nm, Puma ise 200 nm sunuyor. Opel Grandland ve Kia Stonic Hızlanma açısından ise Grandland 100 kilometreye 10,3 saniyede, Puma ise 10,2 saniyede çıkıyor. Maksimum hızları da iki modelde 190 olarak belirlenmiş durumda.

Vites konusunda ise ufak bir farklılık bulunuyor. İkisi de otomatik vites olmasına karşılık Grandland 8 vites, Puma ise 7 vites içeriyor. Bu veriler performans olarak benzerliği bir kez daha gösteriyor.

Opel Grandland yakıt tüketimi açısından ise 1,2 motor ile Puma’dan biraz daha yukarıda. Ortalama 6,4 lt yakıt tüketimi söz konusuyken Puma için 5,9 lt yakıt tüketimi bulunuyor.

Birbirine Benzer Özellikler

Opel Grandland 2022 ile Ford Puma performans açısından birbirine benzer özellikler taşıyor. Bunun yanında iç tasarım olarak da yine aynı multimedya sistemi, ısıtmalı koltukları, Pure tasarım gibi detaylar bulunuyor. Bu durumda da Grandland ve Puma’nın eşitler arasında bir karşılaştırma olduğunu belirtmek mümkün.

İki Performans Aracı Opel Grandland ve Ford Puma Opel Grandland ve Ford Puma İki performans aracı olarak SUV segmentinde öne çıkan Opel Grandland SUV tercih edecekler için güçlü rakipler olarak beliriyor. Güçlü yapıları, tasarımları ve günümüz beklentilerini karşılayan özellikleriyle dikkat…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir