My Blog

Opel Grandland ve Hyundai Tuscon

Opel Grandland ve Hyundai Tuscon

Opel Grandland ve Hyundai Tuscon karşılaştırması iki benzer özelliklere sahip güçlü SUV’un karşı karşıya gelmesi açısından önemli bir karşılaştırma olarak öne çıkıyor. Grandland ve Tuscon için benzer özellikler olsa da yakıt tüketimi ve performans olarak önemli sayılacak farklar mevcut.

Grandland ve Tuscon Benzerlik ve Farklar

Opel Grandland 2022 ile birlikte SUV alanında iddialı olduğunu göstermek açısından önemli bir yenilik gösterdi. Sadece ismindeki X takısından değil aynı zamanda tasarım detayları olarak da farklılık gösteren Grandland şehir içi ve şehir dışı kullanımlarda beklentileri karşılıyor.

Hyundai’nin SUV segmentinde önemli aracı olan Tuscon da aynı şekilde yine SUV isteyenler için beklentilerin karşılanmasına yardımcı oluyor. İkisi de C segmentinde olan modeller bu bakımdan farklılık taşımıyor. Motor silindir hacmi açısından ise farklılık görülüyor. Grandland için en yüksek silindir hacmi 1,5 dizel olarak öne çıkıyor. Tuscon’da ise 1,6 benzinli motor bulmak mümkün.

Opel Grandland ve Hyundai Tuscon

Grandland 1,5 modelinde turbo kompresör kullanırken Tuscon ise DOHC Turbo GDI kullanıyor. Özellikle DOHC tipi motorların son derece dayanıklı ve güçlü olduğunu unutmamak gerekiyor. Azami devir olarak bu durum da görülüyor. Grandland azami devir 3750 olurken Tuscon da bu rakam 5500 olarak görülüyor. Opel Grandland ve Dacia Duster Ancak tork açısından Grandland 300 nm ile daha güçlüyken Tuscon 265 nm’de kalıyor. Beygir gücü olarak ise Grandland 130 hp, Tuscon ise 180 hp değerlere sahip.

Tuscon ve Grandland hız açısından da benzer oranlara sahip. En yüksek hız olarak Grandland 195 km/s, Tuscon ise 201 km/s değerleri taşıyor. 100 kilometreye ise Opel Grandland 11,5 saniyede ulaşırken Tuscon ise 8,8 saniyede ulaşıyor.

Hangi SUV Tercih Edilmeli?

Opel Grandland Türkiye genelinde özellikle yeni yeni popüler olmaya başlayan bir araç. Tuscon ise daha eski olmasından kaynaklı olarak halihazırda daha çok kullanılıyor. Aynı zamanda Grandland fiyat açısından da Tuscon’un biraz üstünde kalıyor. Ancak Grandland’ın sunduğu iç donanım özellikleri ve konfor detayları Tuscon’dan bir nebze daha iyi. Bu bakımdan az farkla da olsa Grandland’ın Tuscon’un önünde olduğunu söylemek mümkün.

Opel Grandland ve Hyundai Tuscon karşılaştırması iki benzer özelliklere sahip güçlü SUV’un karşı karşıya gelmesi açısından önemli bir karşılaştırma olarak öne çıkıyor. Grandland ve Tuscon için benzer özellikler olsa da yakıt tüketimi ve performans olarak önemli sayılacak farklar mevcut. Grandland…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir