My Blog

Opel Grandland ve Mokka

Opel Grandland ve Mokka

Opel Grandland ve Mokka Opel SUV segmentinde birlikte bu sınıfın meraklılarına başarılı örnekler sunuyor. Özellikle aynı markaya ait oldukları için  farklarının ne olduğunu öğrenmek bu konuda hangi modelin tercih edilmesi konusunda yardımcı olabilir.

Aynı Marka Farklı Modeller

Opel Grandland 2020 yılından itibaren Opel’in SUV segmentinde en çok önem gösterdiği modellerden birisi olarak öne çıkıyor. Bunun yanında Mokka da yine markanın en dikkat çekici araçlardan birisi olmayı başardı.

Opel Grandland ve Mokka motor özellikleri 1,2 modelinde tamamen aynı özelliklere sahipler. İkisi de 1199 cc silindir hacmi, turbo kompresör motor ve 3 silindir adedine sahipler. Hatta performans özellikleri de aynı; ikisinin de azami devir sayısı 5500, azami tork sayısı 230 nm, beygir gücü 130 hp.

Şanzıman olarak da ikisi de otomatik vites ve vites sayısı da 8 olarak belirlenmiş durumda. Yakıt tüketiminde ise biraz farklılık görülüyor. Opel Grandland yakıt için şehir içinde 7,9 lt, Mokka ise 5,9 lt sunuyor. Şehir dışında ise Grandland 5,4 lt, şehir dışında ise 4,3 lt değer sunuyor. Bu noktada ufak farklılıkların olduğu görülüyor.

Opel Grandland ve Seat Arona Sürüş desteği, iç tasarım, multimedya destekleri gibi özellikler de yine Grandland ve Mokka arasında benzerlik taşıyor. Sadece acil fren desteği Grandland’da bulunuyor. Bunun dışında yorgunluk tespit, otomatik park, hız sabitleme, yokuş kalkış desteği, ABS, EPS, EBD, şerit takip gibi özelliklerin hepsi iki modelde de bulunuyor.

Opel Grandland ve Mokka

Opel Grandland ikinci el veya sıfır olarak Mokka’dan daha yukarıda konumlanıyor. Esas olarak iki modelin özellikleri neredeyse birbirinin aynısı olarak görülüyor. Fiyat farkını oluşturan ana etmen ise Grandland’ın daha geniş ölçülere sahip olması. Bagaj hacmi Grandland için 514 lt iken Mokka’da 350 lt. Ayrıca uzunluk ölçülerinde de Grandland 4477 mm, Mokka ise 4151 mm değerlere sahip. Yükseklik olarak da yaklaşık 100 cm fark bulunuyor. Bu durumda Grandland ve Mokka performans olarak birbirine çok benzeyen modeller. Ancak büyüklük ve hacim konusunda ise Grandland birkaç adım daha ötede duruyor.

Opel Grandland ve Mokka Opel SUV segmentinde birlikte bu sınıfın meraklılarına başarılı örnekler sunuyor. Özellikle aynı markaya ait oldukları için  farklarının ne olduğunu öğrenmek bu konuda hangi modelin tercih edilmesi konusunda yardımcı olabilir. Aynı Marka Farklı Modeller Opel Grandland 2020…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir