My Blog

Opel Grandland ve Renault Captur

Opel Grandland ve Renault Captur

Opel Grandland ve Renault Captur benzer özellikleri ile birlikte SUV kategorisinde iki önemli rakip olarak öne çıkıyor. Opel Grandland 2019 modelinden beri günümüze değin sürekli olarak kendisini geliştirerek geldi. Captur ise markanın SUV kategorisinde iddialı modellerinden olmayı başarıyor.

Benzer Özellikler Farklı Seçimler

Opel Grandland 2022 ve Captur arasında yakın özellikler görülüyor. Grandland 1,2 lt benzinli ve Captur 1,3 benzinli motor seçeneğinde silindir hacmi Grandland için 1199 cc olurken Captur için 1332 cc değer görülüyor. Ancak modellerin ikisi de turbo kompresör kullandığı için performans açısından önemli bir benzerlik oluşuyor.

Azami devir açısından iki model 5500 veriye sahip. Bunun yanında tork olarak da birbirine benziyorlar ve Grandland tork sayısı 230 nm olurken Captur için ise 260 nm veri söz konusu. Ancak tork kısmındaki 30 oranlık bir kayıp çok fazla göze batmıyor.

Opel Grandland hız değerleri açısından SUV olarak beklentileri karşılıyor. Bu kapsamda en yüksek hız değeri 188 km iken Captur için bu değerler 196 km olarak belirlenmiş durumda. Aradaki fark ise büyük önem taşımıyor. Yakıt tüketimi de yine iki model arasında benzerlikler taşıyor.

Grandland vites tipi olarak otomatik şanzımana sahip. Opel Grandland Dış Tasarım Captur da tek seçenek olarak otomatik şanzıman sunuyor. Bu kapsamda iki model de benzer özelliklerini sürdürmeye devam ediyor.

Ortak Özellikler Opel Grandland ve Renault Captur

Opel Grandland 2022 ve Captur 2022 modelleri iç tasarım ve donanım özellikleri olarak da benzerlikler taşıyor. İki model de şerit takip, yokuş kalkış, acil fren desteği, yorgunluk tespit sistemi, hız sabitleme gibi donanımlara sahip. Bunun yanında iç tasarım açısından Grandland’ın Captur’e göre biraz daha geniş olduğunu belirtmek gerekli. Bu durum ise modelin daha konforlu olmasını sağlıyor.

Captur ve Opel Grandland fiyat açısından da birbirine yakın değerler sunuyorlar. Aralarında ortalama 150 bin liralık bir satış fiyatı bulunuyor. Captur ve Opel Grandland ikinci el satış fiyatları da birbirine benzerlik gösteriyor. Tüm bu benzerlikler ile hangi modeli alacağına yönelik nihai kararı vermek kullanıcıya düşüyor.

Opel Grandland ve Renault Captur benzer özellikleri ile birlikte SUV kategorisinde iki önemli rakip olarak öne çıkıyor. Opel Grandland 2019 modelinden beri günümüze değin sürekli olarak kendisini geliştirerek geldi. Captur ise markanın SUV kategorisinde iddialı modellerinden olmayı başarıyor. Benzer Özellikler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir