My Blog

Opel Grandland ve Seat Arona

Opel Grandland ve Seat Arona

Opel Grandland ve Seat Arona Opel Grandland SUV sınıfında önemli bir model olarak markanın önderliğini yapmayı başarıyor. Özellikle son yıllarda SUV araçlar daha fazla ilgi görüyor. Bu ilginin altında yatan sebepler olarak ise performans, sürüş konforu ve güvenlik gibi detaylar yer alıyor. Opel Grandland 2020 yılından beri Opel’in en çok önem verdiği modeller arasında yer alıyor. Bu alandaki rakiplerinden birisi olan Seat Arona da özellikle benzer yapısı ile öne çıkmayı başarıyor.

İki Güçlü Rakip

Opel Grandland ve Seat Arona benzer özellikler taşıyan iki SUV modeli olarak öne çıkıyor. İki modelde de turbo kompresör bulunuyor. Grandland benzinli 1,2 motora sahipken Arona’nın ise 1,0 Eco motoru bulunuyor. Fakat performans olarak birbirine yakın değerlere sahipler. Azami devir iki modelde de 5500 olarak belirlenmiş durumda. Azami tork olarak ise 230 nm ve 200 nm değerleri yine yakınlık gösteriyor. Beygir gücü olarak ise Grandland biraz daha önde. Grandland beygir gücü 130 hp iken Arona’nın 110 hp seviyesinde.

Opel Grandland ve Honda CR-V Hız açısından ise yine iki model benzerlik gösteriyor. Grandland 100 kilometreye 10,3 saniyede çıkarken Arona ise 10,8 saniyede ulaşıyor. En yüksek hız ise iki modelde de 190 km/s olarak belirlenmiş durumda.

Opel Grandland ve Seat Arona

Opel Grandland kozmetik açıdan Arona’ya göre daha gelişmiş özellikler taşıyor. Özellikle iç kabinde Pure tasarımın kullanılması modeli daha dikkat çekici hale getiriyor. Arona da yine iç tasarımda kullanıcı odaklı bir tasarım geliştirmeye çalışmış durumda. Ancak Grandland’ın bu kısımda sundukları; sürüş desteği, acil otomatik fren, canlı algılama gibi özellikler sürücü konforu ve güvenliğini daha fazla arttıran detaylar olarak öne çıkıyor.

Opel Grandland multimedya açısından Arona ile benzer özellikler taşıyor. İki modelde de eğlence kısmında var olan tüm özellikler mevcut. Akıllı cihaz bağlantısı, radyo, SD kart girişi, Bluetooth gibi özellikler standart bulunuyor. Opel Grandland fiyatı söz konusu model için 900 bin TL iken Arona için bayi satış fiyatı 615 bin TL olarak belirlenmiş durumda. Bu kapsamda da bütçesi kısıtlı olanlar için Arona iyi bir tercih olabilir.

Opel Grandland ve Seat Arona Opel Grandland SUV sınıfında önemli bir model olarak markanın önderliğini yapmayı başarıyor. Özellikle son yıllarda SUV araçlar daha fazla ilgi görüyor. Bu ilginin altında yatan sebepler olarak ise performans, sürüş konforu ve güvenlik gibi detaylar…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir