My Blog

Opel Grandland ve Toyota Yaris Cross

Opel Grandland ve Toyota Yaris Cross

Opel Grandland ve Toyota Yaris Cross (YC) güçlü özellikleri ile öne çıkan iki SUV tipi araç olarak kabul görüyor. Şehir içi ve şehir dışı kullanımlarda beklentileri doğru şekilde karşılamayı başaran bu iki model arasından seçim yapmak ise özellikleri itibariyle zorlaşıyor.

Beklentileri Karşılayan Özellikler

Opel Grandland X 1,2 nasıl sorusu özellikle Grandland ilk çıktığın oldukça fazla soruluyordu. Çünkü Grandland özellikleri itibariyle tam bir performans SUV modeli olarak karşılık görüyor. Aynı şekilde YC de yine güçlü özelliklerini sergileyen ve Japon marka kalitesini yansıtan model olarak kabul ediliyor.

Grandland motor seçeneklerinde en düşük 1,2 benzinli donanım ile geliyor. YC ise en düşük 1,5 litre motor benzinli seçeneğe sahip. Bu durum ise motor silindir hacmi üzerinde farklılık yaratıyor. Opel Grandland 1199 cc seçeneğe sahipken YC için bu durum 1490 olarak belirlenmiş durumda.

Opel Grandland Donanım Paketleri Azami devir noktasında da bu durum biraz farklılık yaratıyor. Grandland 5500 devir iken YC ise 6600 devir üretiyor. Ancak tork noktasında Grandland turbo kompresör motorun faydasını görerek 230 Nm değer üretiyor. YC ise 153 Nm’de kalıyor. Grandland’ın tork sayısının yüksek olması zorlu yollarda bile beklentileri karşılamasına olanak tanıyor. Hız konusunda da kullanılan motor etkisini göstererek beygir gücünü 130 HP, YC’de ise 125 HP olarak gösteriyor. Hızlanma açısından da yine modeller arasında ufak farklılık bulunuyor. Grandland 100 kilometreye 10,3 saniyede, YC ise 11,7 saniyede ulaşıyor.

Opel Grandland ve Toyota Yaris Cross

YC ve Opel Grandland donanım açısından benzer özellikler taşıyor. Öncelikle belirtmeli ki iki aracın da iç kısımda kullanılan malzemeleri dikkat çekiyor. Kaliteli ve estetik detaylar ile tasarlanmış olan kabin aynı zamanda sürücü ve yolcu odaklı özellikler de taşıyor. Bu kapsamda da iki modelde de ABS, ESP, yokuş kalkış desteği, şerit takip sistem, acil fren desteği, yorgunluk tespit sistemi, elektronik mekanik park freni gibi güvenliği ve konforu sağlayan özellikler var. Opel Grandland fiyat açısından ise biraz daha yukarıda duruyor. Ancak sunduğu performans ve şıklık ile Yaris Cross’un önüne geçebiliyor.

Opel Grandland ve Toyota Yaris Cross (YC) güçlü özellikleri ile öne çıkan iki SUV tipi araç olarak kabul görüyor. Şehir içi ve şehir dışı kullanımlarda beklentileri doğru şekilde karşılamayı başaran bu iki model arasından seçim yapmak ise özellikleri itibariyle zorlaşıyor.…

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir