My Blog

Opel Grandland ve Volvo XC40

Opel Grandland ve Volvo XC40

Opel Grandland ve Volvo XC40 SUV sınıfında iki iddialı model olarak öne çıkıyor. Opel’in özellikle SUV kategorisinde büyük yatırımlar verdiği yeni marka yüzü olarak öne çıkardığı Grandland kullanıcı yorumları ve deneyimleri açısından yüksek puanlar almayı başarıyor. Aynı şekilde marka kalitesi ve gelişmiş özellikleri ile birlikte Volvo XC40 da iddialı rakip olabiliyor.

Güçlü Performans Özellikleri

Her iki modelde de güçlü performans özellikleri dikkat çeken ilk nokta olarak öne çıkıyor. Opel Grandland motor kısmında 1199 cc iken XC40 ise 1477 cc ile biraz daha üstünde. Ancak iki model de turbo kompresör kullanıyor. Bu da esasında aynı hız değerlerinin alınmasını sağlıyor. Tork ve beygir gücü de benzerlik taşıyor. Opel Grandland tork açısından azami olarak 230 nm değer sağlıyor. Volvo tarafında ise bu değer 245 nm olarak çok az bir farkla görülüyor. Beygir gücü tarafında ise aynı güce sahip oldukları görülüyor. İki model de 130 hp güç üretiyor.

Hız da buna bağlı olarak yine aynı özellikler taşıyor. Grandland hız azami olarak 188 km iken XC40 ise 180 km değerde. Hızlanma tarafında ise Grandland 100 kilometreye 10,3 saniyede ulaşırken XC40 ise 10,9 saniyede ulaşıyor.

Fark Nerede? Opel Grandland ve Volvo XC40

Opel Grandland fiyatı ile XC40 fiyatı arasında yaklaşık olarak 500 bin TL civarında bir fark bulunuyor. Fakat motor performans özelliklerine bakıldığında Grandland’ın daha düşük fiyattan satışa sunulmasına rağmen XC40 ile aynı değerlerde olduğu görülüyor. İki model de otomatik vites ve önden çekişli özellikler içeriyor.

Yakıt tüketimleri de yine aynı özellikler içeriyor. Ortalama yakıt tüketimi Grandland için 6,4 lt iken Volvo tarafında ise 6,5 lt değerlerde. Opel Grandland iç tasarım özellikleri ile XC40 iç tasarım özellikleri yine benzer özellikler içeriyor. İki model de ısıtmalı koltuklar, sürücü odaklı kokpit, ABS, ESP, şerit takip, yorgunluk takip, otomatik park etme gibi özellikler sunuyor. Bu durumda ise fiyat farkını oluşturan etmen marka farklılığı oluyor. Opel Grandland özellikleri ile bütçesini düşünenler için beklentileri karşılıyor.

Opel Grandland ve Volvo XC40 SUV sınıfında iki iddialı model olarak öne çıkıyor. Opel’in özellikle SUV kategorisinde büyük yatırımlar verdiği yeni marka yüzü olarak öne çıkardığı Grandland kullanıcı yorumları ve deneyimleri açısından yüksek puanlar almayı başarıyor. Aynı şekilde marka kalitesi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir